فروشگاه حاجی ارزونی - کانال تلگرام ( بزرگترین فروشگاه آنلاین ✳️ ارسال به تمام نقاط کشور ... و اینترنتی تمامی محصولات و خرید آنلاین)
حراج!
سفید آب حمام اصل پاک مقدار 400 گرم

سفید آب حمام اصل پاک مقدار 400 گرم

محصول جدید

11,060 تومان

-21%

14,000 تومان

11,060 تومان به ازای عدد

اطلاعات بیشتر

توضیحات

بچه که بودیم مادربزرگ ما را به حمام می برد. جسمی گرد و سفید را روی کیسه ای می کشید و ما را با آن می شست. آن جسم گرد و سفید سفیدآب بود. مادربزرگ می گفت سفیدآب باعث می شود پوستتان نفس بکشد!! و گمان می کنم که پوستمان واقعاً نفس می کشید. بعد از مرور این خاطرات در ادامه این مطلب به خواص بی نظیر سفیدآب می پردازیم.

سفیدآب چیست

سفیدآب محصولی آرایشی است که به نامهای سپیدآب و روشور هم معروف است. و از سالیان دور مورد استفاده ایرانیان بوده است. حتما اصطلاح سرخاب سفیدآب را شنیده اید. از گذشته های دور خانمها برای اینکه آراسته و زیبا به نظر برسند پوست صورت و بدن خود را با سفیدآب می شستند. شاید بخواهید بدانید سفیدآب از چه درست شده است؟ سفیدآب از ترکیب نوعی خاک مخصوص و نخاع حیوانات به ویژه نخاع گوسفند تهیه می شود.

وجود نخاع در سفیدآب باعث چرب شدن و حفظ  قوام و پیوستگی آن می شود. و استفاده از آن را در حین کیسه کشیدن راحت تر می کند. نوعی از سفیدآب وجود دارد که از ترکیب پودر رازیانه و سفیدآب درست می شود. رازیانه دارای خواص ضد چروک است و افزوده شدن آن به سفیدآب باعث افزایش اثر بخشی آن می گردد. اگر این نوع از سفیداب در دسترس نبود کافی است مقداری پودر رازیانه تهیه کنید و به همراه سفید آب مصرف کنید.

اگر می خواهید بدانید چه نوع از سفید آب بهتر است، باید بدانید سفیدآبی که کمی نرم تر باشد بهتر از سفیدآبی است که خیلی سفت است چون استفاده و کاربرد آن راحت تر است و کیسه کشیدن با آن اثر بخشی بیشتری دارد. گاهاً سفید آب را با سرب و نقره درست می کنند که این نوع از سفیدآب ها را توصیه نمی کنیم. چون وجود فلزات سنگین در سفیداب می تواند مضر باشد.

سفیدآب برای پوست

 • ضد قارچ : افرادی که مبتلا به قارچ های پوستی هستند اگر چند هفته پیاپی سفیداب را با آب لیمو مخلوط و به پوست بزنند می توانند به خوبی درمان شوند.
 • رفع آفتاب سوختگی : کسانی که در زیر آفتاب پوستشان تیره شده است، بعد از چند بار استحمام با سفیدآب رنگ طبیعی پوست خود را باز خواهند یافت.
 • تعدیل تعرق بدن: استفاده از آن باعث تعدیل تعرق بدن و باز شدن منافذ پوستی می شود.
 • رفع جوش : استفاده از سفیداب باعث پاکسازی و کاهش چربی پوست شده و مانع از جوش زدن می شود.
 • جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست: سفیداب تمامی لایه های مرده پوست را بر می دارد و مانع از پوسته پوسته شدن پوست می شود.

سفیدآب برای صورت

 • لایه برداری از پوست: سفیداب می تواند به خوبی به جای بسیاری از لایه بردارهای صورت استفاده شود و پوستی روشن و زیبا را برای شما به ارمغان آورد.
 • روشن کننده پوست ، سفیداب به تنهایی و در ترکیب با سایر ترکیبات گیاهی می تواند به عنوان روشن کننده پوست به کار رود. می توانید ابتدا آن را به تنهایی و یا با آب لیمو به پوست خود بزنید. و سپس خوب آبکشی کنید تا پوستی روشن و زیبا داشته باشید. همچنین می توانید از ترکیب روغن زیتون، شیر و سفید آب برای روشن شدن پوست استفاده نمائید.
 • ضد لک : سفید آب به تنهایی و ترکیب با ترکیبات دیگر می تواند به عنوان یک ضد لک خیلی خوب عمل کند. می توانید برای رفع لک صورت ابتدا صورت را با سفید آب شسته و آنگاه حنا و کمی آب لیمو را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس دوباره صورت را با سفیداب خوب بشوئید. این کار را هفته ای یک بار تکرار کنید. اگر پوست صورت یا بدنتان با این شیوه کمی خشک می شود از کرم مرطوب کننده بعد از شستشو استفاده نمائید.
 • می توانید از سفید آب و آب لیمو بدون حنا نیز برای رفع لکه های پوستی استفاده کنید. کافی است سفیداب و کمی آب لیمو را روی صورت خود به مدت چند دقیقه بمالید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند. این کار را هفته ای یک بار تکرار کنید و از اثرات مفید آن بهره مند شوید.

چند نکته

 1. سفیداب را از مکان های معتبر تهیه نمائید.
 2. سعی کنید کیسه های خیلی ضخیم در زمان سفیداب کشیدن استفاده نکنید. چون باعث زخم شدن و خراشیده شدن پوست می شود و ممکن است باعث انتقال بیماری گردد.
 3. قبل از کیسه کشیدن اجازه دهید پوست و صورت شما لااقل ۵ دقیقه خیس بخورد.
 4. اگر منطقه زندگی شما در مناطق گرمسیر است، سفیدآب می تواند برای شما خیلی خوب و مفید باشد و باعث شود در هنگام استحمام پاکیزه تر باشید.
طراح شده توسط Ahoorae.com